O mnie - Endokrynolog dr hab. n. med. Aneta Gawlik

Idź do spisu treści

Menu główne

O mnie

W 1997 roku ukończyłam studia na wydziale lekarskim w Katowicach. Od początku pracy zawodowej jestem związana z Kliniką Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Aktualnie jestem tam zatrudniona na stanowisku adiunkta.
Endokrynologia jest moją pasją. W 2002 roku obroniłam z wyróżnieniem pracę doktorską „Hormonalna terapia u dziewcząt z zespołem Turnera”. W 2006 roku ukończyłam specjalizację z pediatrii, a tytuł specjalisty w dziedzinie endokrynologii z wynikiem bardzo dobrym uzyskałam w 2011 roku.
Tytuł specjalisty diabetologa usyskałam w 2015 roku, a w 2016 - tytuł specjalisty w zakresie endokrynologii i diabetologii dziecięcej.
Stale rozwijam się zawodowo. Uczestniczę w zagranicznych szkoleniach Europejskiego Towarzystwa Endokrynologów Dziecięcych (ESPE).
Jestem autorką publikacji o tematyce zaburzeń hormonalnych, publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych.
W celu poszerzenia horyzontów ukończyłam studia podyplomowe z Biologii Molekularnej na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2009 roku odbyłam staż endokrynologiczny w National Institutes of Health (Bethesda) w Stanach Zjednoczonych, a w 2010 dziewięciomiesięczne szkolenie endokrynologiczne w Rambam Hospital (Haifa) w Izraelu. W listopadzie 2012 uzyskałam stopień doktora habilitowanego.

Jestem członkiem towarzystw naukowych:

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego